Skansen

Skansen "Zagroda Guciów". Zdjęcie pochodzi ze strony Facebook skansenu

Skansen „Zagroda Guciów”

Zagroda Guciów to prywatne muzeum etnograficzno - przyrodnicze wpisane do rejestru zabytków. Składa się z chałupy i dwóch budynków gospodarczych (stodoły i obory), w których znajduje się ekspozycja etnograficzna i geologiczna. Oprócz tego jest tam restauracja serwująca regionalne przysmaki.

exploreGuciów 19, 22-470 Zwierzyniec

Zagroda Guciów to miejsce niewątpliwie wyjątkowe. Szczególnie polecane wszystkim tym, którzy pragną odpocząć od trudów życia, ciągłego pośpiechu i gwaru miasta. Malownicza okolica przypadnie do gustu zarówno rodzinom z dziećmi, parom szukającym romantycznych zakątków, osobom spragnionym ciszy i spokoju, jak również seniorom i amatorom aktywnego spędzania czasu.

Dla odwiedzających przygotowano ponad 20 miejsc noclegowych w różnych zabudowaniach. Gościniec to drewniany dom roztoczańskiej wsi, przykryty gontem, cały przeznaczony jest dla gości, znajdują się w nim 4 pokoje z łazienkami. Na zewnątrz znajdują się zadaszone miejsca do wypoczynku przy stodole i dawnej stajni. Dla turystów udostępnione jest także samodzielne mieszkanie na poddaszu w drewnianym domu gospodarzy. Oddzielne wejście oraz przestronne miejsce do wypoczynku na zewnątrz. Możliwy jest także nocleg w zabytkowej chałupie z XIX wieku, gdzie przygotowano jedną 3 osobową izbę.

Atrakcje oferowane przez gospodarstwo:

Włodarze Zagrody Guciów pasjonują się zbieractwem – dokładnie, gromadzeniem kamiennych skarbów Roztocza. Wystawa Meteorytów kryje w sobie wyjątkowe ekspozycje – prawdziwe perełki o wadze nawet do stu kilogramów. W muzeum, na wystawie Geologicznej Goście i Zwiedzający mogą podziwiać największy w Polsce amonit. Zwiedzanie odbywa się pod czujnym okiem przewodnika (w cenie noclegu). Nieco dalej od Guciowa, na pobliskim wzgórzu o szlachetnej nazwie Monastyr (lub Starzyzna), podziwiać możemy pozostałości grodziska typu wyżynnego z IX wieku.

Guciów to jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Polsce. Dla Gości i Zwiedzających spragnionych mocnych wrażeń czeka pokój zagadek – tzw. escape room – w opuszczonej oborze. Ponadto, w gospodarstwie odbywają się koncerty i degustacje, a wieczorami można zasiąść do ogniska. Chętni mogą spróbować samodzielnego wyrobu masła lub podjąć się pieczenia chleba i podpłomyków. Właściciele organizują też przejazdy furami i saniami oraz liczne warsztaty. Tekst pochodzi ze strony https://www.roztoczetravel.pl/

Więcej informacji na stronie skansenu: https://www.guciow.pl/

 

Zobacz także

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego

Atrakcja

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego

Więcej

Skansen w Maurzycach

Atrakcja

Muzeum Wsi Łowickiej

Więcej

Muzeum etnograficzne Stara Zagroda w Ustroniu

Atrakcja

Muzeum etnograficzne Stara Zagroda w Ustroniu

Więcej

Farma Mazurska Masurenhof

Atrakcja

Farma Mazurska Masurenhof

Więcej

Sielski Dom i Ogród

Atrakcja

Sielski Dom i Ogród

Więcej

Młyn wodny w skansenie.

Atrakcja

Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim

Więcej

Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Brzozowie.

Atrakcja

Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Brzozowie

Więcej

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Atrakcja

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Więcej

Drewniany kościół na wzgórzu

Atrakcja

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Więcej

Wystawa w Muzeum Kowalstwa

Atrakcja

Muzeum Kowalstwa w Prószkowie

Więcej

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.

0%