Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/ManufakturawBoleslawcu/

Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Żywe Muzeum Ceramiki to wyjątkowe miejsce, które przenosi odwiedzających w świat fascynującej historii, tradycji i sztuki ceramiki, charakterystycznej dla tego regionu. Stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników rękodzieła, kultury i historii. Pozwala na poznanie historii produkcji ceramiki w tym regionie oraz zobaczenie niezwykłych eksponatów, które odzwierciedlają mistrzostwo rzemieślników.

exploreGdańska 30, 59-700 Bolesławiec

Oryginalna ceramika bolesławiecka powstaje w naszej manufakturze, a następnie trafia do sklepów zlokalizowanych w wielu polskich miastach. Wszystko zaczyna się jednak w Bolesławcu. Nasze żywe muzeum ceramiki to nie lada gratka dla osób zainteresowanych tradycją i ręcznymi metodami wytwarzania pięknych naczyń. Z pewnością będzie ono prawdziwą atrakcją zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych odwiedzających. Podążamy za aktualnymi trendami, ale pozostajemy wierni tradycyjnym wzorom i założeniom naszej marki.

Na rynku regularnie pojawiają się nowe modele naczyń z Manufaktury Bolesławiec, w charakterystyczne, granatowe motywy. Powstają one zgodnie z tradycją i mają początek właśnie w Bolesławcu, gdzie znajduje się muzeum. To produkty unikatowe na skalę całego kraju. Wciąż korzystamy bowiem z manualnych rozwiązań, które poznasz w trakcie zwiedzania muzeum ceramiki w Bolesławcu. W ciągu wielu lat obecności na rynku nasze naczynia stały się prawdziwym symbolem, kojarzonym nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. To produkty kultowe, wybierane chętnie przez prywatnych użytkowników, a także właścicieli luksusowych lokali gastronomicznych.

W muzeum ceramiki w Bolesławcu wszyscy fani naszych naczyń mogą zobaczyć, jak powstają poszczególne serie takich wyrobów. Każdy tworzony przez nas egzemplarz jest inny, co stanowi ogromny atut, zwłaszcza wśród naczyń wytwarzanych maszynowo, na dużą skalę. Wszystkie osoby pragnące poznać bolesławieckie tradycje garncarskie zapraszamy do zwiedzania manufaktury ceramiki. Podczas wizyty zaprezentujemy wszystkie etapy produkcji, dzięki czemu każdy może przyjrzeć się z bliska, w jaki sposób powstaje nasza ceramika. Wraz z przewodnikiem (podczas rezerwacji można zamówić zwiedzanie z przewodnikiem mówiącym po polsku, niemiecku lub angielsku), będą mogli Państwo poznać każdy etap produkcji naczyń kamionkowych, począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń.

Naszą fabrykę ceramiki w Bolesławcu można zwiedzać od poniedziałku do piątku od 7:00 do 14:00 w soboty od 7:00 do 13:00, i niedzieli od 10:00 do 14:00 po uprzedniej rezerwacji terminu. Czekamy na Państwa!

Bilety w cenie: 40 PLN dla dorosłych, 37 PLN grupa zorganizowana powyżej 25 os.; 30 PLN dla dzieci, 27 PLN grupa zorganizowana powyżej 25 os.

INFORMACJA: Grupy zorganizowane dzieci i młodzieży są zobowiązane do uiszczenia kaucji gwarancyjnej w wysokości 200 zł tytułem ewentualnych uszkodzeń towaru podczas zwiedzania oraz pozostawienia po sobie w niedozwolonym miejscu śmieci.

Więcej informacji pod adresem: https://ceramiczna-przygoda.pl/zywe-muzeum-ceramiki/

 

Zobacz także

Kuźnia Kurpiowska w Pniewie

Atrakcja

Kuźnia Kurpiowska w Pniewie

Więcej

Wystawa plenerowa w Muzeum Sprzętu Rolniczego.

Atrakcja

Muzeum Wsi Polskiej i Muzeum Sprzętu Rolniczego w Wojewodzinie

Więcej

Skansen w Kłóbce

Atrakcja

Skansen w Kłóbce

Więcej

Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej

Atrakcja

Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej

Więcej

Pogranicze lachowsko-pogórzańskie

Atrakcja

Zespół Regionalny Mystkowianie

Więcej

Farma Odkrywców

Atrakcja

Farma Odkrywców – Survival na wsi

Więcej

Towarzystwo Bambrów Poznańskich

Atrakcja

Muzeum Bambrów Poznańskich

Więcej

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego w Ustroniu

Atrakcja

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego w Ustroniu

Więcej

Wystawa plenerowa w Muzeum Kurpiowskim.

Atrakcja

Muzeum Kurpiowskie w Wachu

Więcej

Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu

Atrakcja

Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu

Więcej

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.

0%